Merih Demiral’dan Tartışılan Gol Sevincine Açıklama

EURO 2024 son 16 turunda Avusturya’yı 2-1 mağlup eden Türkiye, Merih Demiral’ın golleriyle çeyrek finale yükseldi. Maçın oyuncusu seçilen ve gol sevinci geceye damgasını vuran Merih Demiral, basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türk olmaktan gurur duyduğunu ve bu nedenle gol sevincini bu şekilde kutladığını belirtti.

Demiral, “Türk olduğum için gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra bunu iliklerime kadar hissettim. Taraftarlarımız bizimle gurur duyuyor, onların desteğiyle bu gol sevincini daha da anlamlı hale getirdim,” dedi. Bozkurt işareti yaparak kutladığı gol sevincinin bir mesaj içermediğini, sadece mutluluğunu ve gururunu göstermek istediğini vurguladı.

Ayrıca kaleci Mert Günok’un performansını da öven Demiral, “Mert ağabeyin kurtarışı muhteşemdi, canlı gördüğüm en iyi kurtarışlardan biriydi. Onun tecrübesinden çok yararlanıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Berlin’de oynayacakları çeyrek final maçında Türk taraftarların desteğinin kendileri için büyük bir şans olduğunu belirten Demiral, “Taraftarlarımızın desteği inanılmaz, sanki ev sahibi gibi oynuyoruz. Onlar sayesinde daha da motive oluyoruz ve bu destekle devam etmeyi umuyoruz,” dedi.

Son olarak, gol sevincinin herhangi bir mesaj içermediğini yineleyen Demiral, “Sadece ne kadar gururlu ve mutlu olduğumu göstermek istedim,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir