Mikro Sprey Serum teknolojisi yazın yeni gözdesi oldu

Mikro serum; sprey formda, yağ damlacıklarının daha sulu bir versiyonudur. Böylece, özellikle yaz aylarında, damlalıklı serumlara göre ekstra rahatlık sağlayan bir tazeliğe sahiptir. Skinwell Clinicals’ın kullanıcılarla tanıştırdığı mikro sprey serum teknolojisi, yaz aylarında serum ve yoğun yapıda nemlendirici kullanmak istemeyenler için ideal ve popüler bir ürün oldu.

Yüz spreyleri gibi ciltte ferahlama ve ışıltı sağlamasına ek olarak, bir serumdan beklenen faydaları da sağlaması ile pratik bir kullanım ve cilt bakım faydalarını bir araya getiriyor. Peki, sprey serum tam olarak nedir ve ne işe yarıyor?

Mikro serum teknolojisi: Sprey serum nedir?

Parlak bir cilt için gereken bileşenlerin gücünden ve temel vitaminlerden yararlanan su bazlı bir cilt bakım ürünü olan mikro sprey serumlar, cildin nem bariyerini derinlemesine güçlendirir ve cildi nemlendirir. Bunu yaparken, damlalıklı serum ve nemlendiricilere göre daha hafif bir his ve daha pratik bir kullanım sağlaması ile özellikle yaz ayları için ideal bir kullanım sağlar.

Ek olarak, cildin ihtiyaç duyduğu C, E ve B5 vitaminlerin birleşimi ile cilde antioksidan faydalar sağlayarak cildin canlılığını arttırır.

Hassas, kuru ve özellikle yazın fazla parlayan yağlı ciltler için ideal bir kullanım sağlayan ve genel olarak tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan sprey serum ile ilgili Skinwell Clinicals’ın kurucusu Serkan Saka, “Cildin ihtiyacı olan bakımı daha az israf ve daha yüksek etkinlikle sunar. Partikül dağıtıcı teknoloji, serumun cilde daha eşit ve homojen bir şekilde yayılmasını sağlar. Böylece, aktif bileşenlerin her bir noktaya ulaşmasını garanti eder” diyor. 

Yeni nesil serumlar çok sevildi

2024 yazında tanıtılan ve kullanıcılarla buluşturulan sprey serum teknolojisi, ayrıca çevre dostu olması ile de ilgi çekiyor. Yeni nesil çevre dostu ambalajlar, hem daha az plastik kullanımı hem de daha yüksek geri dönüştürülebilir malzeme içeriği ile çevresel etkiyi azaltmayı amaçlıyor.

Sosyal medyada pek çok fenomenin paylaşmaya başladığı sprey serum, aslında farklı bileşenler ile kullanıcılara sunuluyor. C vitamini, kolajen, ferulic asit, retinol gibi farklı içerikler ve farklı şişeler ile her cilt tipinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Siz de damlalıklı serum ve nemlendiricilere göre daha pratik ve daha hızlı bir çözüm arıyorsanız, mikro sprey serum teknolojisi ile tanışarak farkı deneyimleyebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir